viesu namsViesu nami, jeb viesu mājas ir Latvijā jau izsens zināms biznesa vaids, kurā parasti lauku saimniecību, vai piļu, kotedžu īpašnieki pārvērš savus īpašumus par tūrisma piesaistes objektu, kurā ir iespējams izīrēt istabiņu, vai ēdināšanas zāli, svinību, vai citu pasākumu veidošanai.

Viesu nami pārsvarā ir izvietoti tieši lauku reģionos, jo pilsētniekiem vienmēr lauku viensētas un vienkārši lauka atpūtas vietas ir likušās ekskluzīvas, un kurš gan negribētu svinēt Jāņus, vai citus svētkus īstā Lauku sētā ar pirti, īstu baseinu un lielu svinību zāli? Tieši šie iemesli dod daudziem lauku māju īpašniekiem iespējas pārvērst kādu daļu no sava īpašuma vai no savas klēts par viesu namu un izīrējot šo vietu nopelnīt papildus naudu gan sava īpašuma uzturēšanai, gan arī sava biznesa attīstīšanai. Tieši šāds lauku viesu nama bizness ir kādiem no maniem ģimenes radiem, kuri tieši tāpat, kā vairums viesu namu īpašnieku sāka palēnām pārbūvējot savu klētiņu par naktsmājām un gadiem ejot viņiem izdevās uzbūvēt pilnīgi jaunu atsevišķu māju atpūtniekiem, izrakt dīķi gan peldēm pēc pirts, gan otru dīķi makšķerēšanai un ierīkot svinību zāli, kur var ietilpt līdz pat 40 cilvēki. Šis process protams nebija ātrs un sākumā tas attīstījās ļoti lēni, jo vienīgais veids, kā šādu biznesu reklamēt bija veidojot labāko servisu, kāds pieejams, jo tad palēnām šī ziņa nonāks no cilvēka uz cilvēku , jeb kā saka no mutes mutē! Tieši pēc šāda principa darbojas vairums Latvijas lauku viesu nami un viesu mājas, un ja tās piedāvā tiešām labu servisu, tad vienmēr atradīsies cilvēki, kas būs gatavi maksāt par naktsmājām un par pirti, svinību rīkošanu. Šie mani ģimenes radinieki, kurus pieminēju nu jau pēc aptuveni 15 gadu darbošanās ir attīstījuši savu biznesu tik tālu, ka nu jau var teikt katra nedēļas nogale viņu viesu mājā ir rezervēta un uz lielākiem svētkiem, kā Jāņi un ziemassvētki atpūtnieki ir gatavi maksāt dubultā un pat trīskārši, lai tikai izkonkurētu citus gribētājus!

Šādās viesu mājās, jeb namos vienmēr ir atrodamas pirtis, mazas istabiņas viesu izguldīšanai, un nereti ir arī baseini un kāda veida spēļu zāles ar biljardu vai novusu, kas padara svinību vakaru interesantāku un aizraujošāku. Šādus viesu namus pārsvarā izīrē pilsētnieki un tie ir gatavi maksāt pat 100 ,200 un vairāk Latus par vienu vakaru, jo parasti viņi ierodas lielās kompānijās kāzu svinībām, vai vienkārši dzimšanas dienu vai vārda dienu svinībās. Kopumā sanāk, ka gan viesu māju īpašniekiem šis ir labs bizness, jo viņiem teorētiski nav pat jādodas ārpus sava īpašuma un klienti paši ierodas ciemos, savukārt klientiem ir iespēja saņemt lauku viesu nama dotās burvīgās sajūtas un atpūsties no sirds patikas!

 

Comments are closed.