pirtsPirtis, ir viena no senākajām higēnas un terepjūtiskajām ārstniecības metodēm, un neskatoties uz pārējo pasauli, arī Latvijā lauku pirtis un pirtošanās ir patiešām sena tradīcija, kuru piekopj vairums laucinieku, kad katru nedēļu sestdienā, vai svētdienā visa ģimene dodas pirtī pērties un izkarsēties. Paša pirts burvība un dziednieciskās darbības notiek dēļ tā, ka cilvēka ķermenis šajā uzkarsētajā telpā tiek pakļauts lielai temperatūrai, kas savukārt atslābina muskuļus un liek pastiprināti izdalīt sviedrus. Tieši šī sviedu izdalīšana ļauj jūsu ķermenim atbrīvoties no nevajadzīgām lietām un vielām, un muskuļu atslābināšana ir labs veids, kā relaksēties pēc smagas darba nedēļas un daudzi pirtošanās mākslas piepratēji saka, ka arī muskuļu sāpes, stīvumu un pat krampjus var izveseļot ar iešanu pirtī.

īstās Latviešu pirtīs parasti ne tikai karsējās, bet arī tiek piekopta pēršanās māksla, kad pirts saimnieks vai kāds cits pieredzējis pirtnieks liek visiem pirtniekiem pa vienam gulties uz lāvas un viņš ar ozola, bērza , kļavas, vai kāda cita koka pirts slotiņu jūs ieper no kakla līdz pat papēžiem , tādā veidā gan veicot sava veida masāžu, gan arī relaksējot jūs. Šī pirtī iešana parasti notiek vairāk tieši lauku reģionos, bet pilsētnieki nereti izīrē pilsētas modernās pirtis, vai arī lauku viesu namus, kuros arī ir ierīkotas pirtis, jo šādā veidā pilsētniekiem ir iespēja nobaudīt šo seno tradīciju un arī atslābināties no pilsētas ātrā dzīves cikla un pavadīt jauku laiku ar draugiem. Šī viesu namu , jeb pirtu īrēšana un ballīšu rīkošana ir ļoti populāra jauniešu un vispārīgi jaunās paaudzes starpā, jo aprasti jaunieši izīrē šādas pirtis un tad tajās gan pirtojoties, gan ejot baseinā pavada labu laiku, kā arī nereti tiek lietoti alkoholiskie dzērieni un kopumā notiek īstas ballītes. Šādas draugu vai paziņu pasēdēšanas pirtī un alkohola malkošana ir kļuvusi bezmaz vai, kā tradīcija un daudziem cilvēkiem labprātāk patīk šāda veida izklaides tuvāku cilvēku un draugu lokā, nekā doties uz pārbāztām spēļu zālēm, vai klubiem, kur ir pilns ar cilvēkiem!

Ja jūs vēl nekad neesat izmēģinājis īstu Latviešu pirti, tad jums tas noteikti ir jāizdara, un tā sajūta, kad pēc īstas karsēšanās jūs varat izskriet no pirts un ielēkt baseinā vai dīķī ir vārdiem neaprakstāma!

 

Comments are closed.