kafija un brokastisGulta un brokastis, jeb Bed and Breakfast ir viesu nami, kur parasti iemītniekiem tiek piedāvātas naktsmājas un pēc pavadītas nakts tiek piedāvātas arī pašapkalpošanās brokastis. Šāda iestādes ir ļoti populāras ārzemēs, bet savu popularitāti arī lēnām iegūs Latvijas tirgū, bet Latvijā šīs iestādes vairāk tiek piesaistītas viesnīcām, vai hoteļiem, un reti ir tādas vietas, kur tiešām būtu mazāk par 10 istabiņām ar lauku atmosfēru un īsto noskaņojumu.

Īstas viesu namu naktsmītnes, kuras var uzskatīt par G&B(gulta un brokastis), jeb B&B(bed and breakfast) parasti īpašnieki uztur tikai, kā papildus ienākumus kādam nopietnākam biznesam, vai arī, kā primāro ienākumu veidu, bet tad pie šī biznesa ir jāstrādā, kā īsta biznesa un jāpiesaista klienti, jāpiedāvā atlaides un citi mārketinga triki. Ja īpašnieks uztur šāda veida iestādi, tad nereti arī viņi paši gatavo ēdienu pašapkalpošanās galdam, kā arī pēc viesu uzņemšanas apkalpo un iztīra istabiņas, jo ja tiek algoti strādnieki, kas dara šādus darbus, tad jau šī iestāde pārsvarā tiek uzskatīta par hoteli, vai pat viesnīcu nevis vienkāršu viesu namu. Nereti ir gadījumi, kad lauku viensētās īpašnieks , kā papildus ienākumus sāk izīrēt tieši šādas istabiņas priekš G&B , bet ar laiku, popularitātei paaugstinoties tiek izveidota viesnīca vai hotelis, kas mijas ar viesu namu, jeb viesu māju un viesiem ir pieejamas visas viesu nama labierīcībās, kā pirts , sauna, baseins un nereti arī kādi tenisa korti vai futbola laukums, bet tajā pašā laikā istabiņas var noīrēt arī uz vairākām dienām vai naktīm un dzīvot patiešām labos apartamentos ar televizoru, internetu un dušu, vannu , kas katrai istabiņai ir sava.

Šādas iestādes, ko var dēvēt par Gulta un Brokastis Latvijā pēdējos gados ir attīstījušās, jo daudzi lauku viensētu īpašnieki redz potenciālu un peļņas iespējas, bet ,piemēram, pirmskrīzes gados, šādas iestādes bija uzplaukušas gandrīz katrā lauku mājā un tagad šī industrija tikai lēnām atkopjas, jo lēnām sāk atkal palielināties cilvēku ienākumi, uzplaukt tūrisms un cilvēki atkal sāk izbaudīt savas brīvdienas, nevis raizēties par naudas trūkumu vai slikto ekonomisko stāvokli.

Šādas naktsmītnes ir piemērotas pārīšiem, vai lielākām kompānijām , kuras pēc kārtīgas balēšanās vēlas atslābināties un pārnakšņot kādā klusā vietā ar labām brokastīm un svaigo lauku gaisu. Pārīšiem šādas iestādes ir vēl piemērotākas, jo kas, gan var būt labāks par atslēgšanos no ikdienas saspringtā dzīves cikla un raizēm ,trokšņa, kā atpūta pie dabas divvientulībā izbaudot mājās gatavotas brokastis, mīkstu un jauku gultu un mākslinieciskos Latvijas dabas skatus!

Ceru, ka tagad jūs zināt, kas ir šis interesantais naktsmītņu veids, un , manuprāt, tagad, pēc-krīzes gados šādas iestādes plauks un zaļos, jo cilvēki vienmēr gribēs pabūt klusumā tālāk no saspringtā pilsētas ritma, un tieši Gulta un Brokastis ir šāda ļoti laba , un izdevīga iespēja!

Comments are closed.