bundzu spiedejsViesu nami un viesu mājas parasti ir vietas, kur notiek dažāda veida pasākumi sākot no laulību ceremonijām un Jāņu vai Jaunā gada sagaidīšanas svinībām, bet nereti tajās arī notiek vienkāršas pasēdēšanas draugu lokā, un nereti šādās ballītēs tiek lietots alkohols, bet pēc alkohola lietošanas tukšās plastmasas pudeles un alumīnija bundžas rada lielas problēmas gan viesu mājas īpašniekam gan uzkopējiem, jo šie atkritumi it kā ir pārstrādājami, tomēr tie aizņem patiešām daudz vietas un krāt tos, lai nogādātu uz pārstrādes punktiem ir ļoti neizdevīgi. Ja jums ir radusies šāda situācija tad varu jums ieteikt vienu diezgan interesantu ierīci, kas ir tā sauktais bundžu saspiedējs, jeb “can crusher”, kas būtībā ir ierīce, ar ko iespējams viegli un bez liekas piepūles saspiest desmitiem vai pat simtiem alumīnija bundžas , kas palikušas pāri no alkoholiskajiem un bezalkoholiskajiem dzērieniem, un kuras tāpat vien negribas mest ārā, jo ir zināms, ka tās ir iespējams pārstrādāt. Latvijā gan šobrīd vēl šī pārstrādāšanas politika nav tik izplatīta, kā citviet Eiropā, bet tomēr daudzviet pie daudzdzīvokļu mājām ir redzami šie konteineri, kas paredzēti plastmasas un metāla priekšmetu izmešanai. Šādi konteineri ir ļoti izdevīgi lielpilsētās, kur atliek tikai paiet desmit metrus un jau ir iespējams pārstrādāt jūsu atkritumus iemetot tos šajos konteineros, bet ko darīt lauku cilvēkiem, vai uzņēmējiem, kas nodarbojas ar viesu namu vai viesu māju biznesu?

Vienīgais kaut cik normālais izskaidrojums ir iegādāties šos bundžu saspiedējus, kas parasti samazina kopējo atkritumu apjomu vairākas reizes, un tādā veidā jūs varat uzkrāt atsevišķu atkritumu tvertni ar šāda veida pārstrādājamajiem atkritumiem un noslēgt līgumu ar atkritumu izvedējiem, lai šie atkritumi tiktu savākti atsevišķi. Šādā veidā jūs domāsit par dabu, saudzēsit savu naudu jo atkritumu izvedējiem nebūs jābrauc katru nedēļu un kopumā varēsit aizmirst par šo problēmu.

Bet kas tad īsti ir šie bundžu saspiedēji, un ko ar tiem iespējams izdarīt? Pašos pamatos tās ir ierīces, ar kurām iespējams saspiest šīs izdzerto dzērienu bundžas un dažos gadījumos arī plastmasas PET pudeles, un parasti ar šādām ierīcēm iespējams saspiest jebkura lieluma bundžu līdz 2 vai 3 centimetru biezumam, un tas ir diezgan liels vietas ietaupījums, ja padomājam par to, ka iztukšotā bundžā visa tukšā vieta tāpat ir gaiss, un katras bundžas spiešana ar kāju var izrādīties netīra un sāpīga. Šādas ierīces ir pieejamas daudz un dažādos tipos un veidotas no dažādiem materiāliem un atkarībā no tā, ko jūs vēlaties ar tām darīt jums būs jāizvēlas piemērotākais variants, jo to cenas var variēt no pāris Eiro par manuālu spiedēju līdz pat vairākiem simtiem par automātisku industriālo spiedēju.

 

Comments are closed.