lidmasinaCeļošana ir viena no populārākajām atbildēm, kad kādam tiek uzdots jautājums – ko tev patīk darīt? Un, lai gan ceļot var jebkurā laikā un jebkurā vecumā, šeit būs 20 iemesli, kādēļ vajadzētu tieši tad, kad tev ir 20 gadi.

1. Ceļojot bieži sanāk baudīt ne tikai dažādu ēdienu, bet arī dažādus alkoholiskos dzērienus, jo katrā zemē un valstī tie ir nedaudz savādāki, tādēļ, kad tev ir 20, tev ir vieglāk pārciest paģiras, nekā kad tev ir 30, 40 vai 50 gadi. Tu vari droši izklaidēties no sirds patikas.

2. 20 gadīgam cilvēkam ir daudz mazāk dažādu atbildību, par ko ir jādomā, tādēļ tiem ir daudz vieglāk spontāni izlemt doties prom uz pāris mēnešiem.

3. 20 gadi ir arī laiks, kad droši var darīt muļķīgas lietas, piemēram, pieņemt izaicinājumu no kāda cita cilvēka bārā 30 sekunžu laikā izdzert alus kausu, un cilvēki nebūs tik nosodoši, kā tas būtu, ja tu to pašu izdarītu, kad tev būs 40 gadi.

4. Šajā vecumā tev arī ir daudz vieglāk uzņemt jaunu informāciju un mācīties, ne velti daudzi nevis ceļo, bet gan studē šajā vecumā. Tādēļ tu vari runāt ar citiem cilvēkiem, mācīties jaunas valodas, mācīties jaunu kultūru un visu pārējo, kas ir, iespējams, ceļojot.

5. Šajā dzīves posmā arī tavi vecāki labprātāk palīdzēs tev vienalga vai tā būs nauda vai padoms, jo vairums vecāku vēl nav paspējuši pieņemt to, ka tu arī es pieaugušais un cenšas lolot un uzmanīt savu bērnu.

6. Cilvēka ķermenis tā vislabākajā fiziskajā stāvoklī ir tieši no 25 līdz 30 gadiem, tādēļ tu droši vari doties garā pārgājienā, ceļojumā ar mugursomu vai kādā citā ekstrēmā piedzīvojumā, kā arī tu bez problēmām varēsi palikt nomodā visu nakti, ja tas nepieciešams, jo tavs ķermenis to vēl spēj.

7. Šis ir arī laiks, kad tu vari saprast visas lietas, ko tu savā dzīvē nevēlie. Piemēram, nakšņojot zem klajas debess kaut kur Eiropas vidienē var likt tev saprast, ka tev labāk patīk īsta gulta un pilsēta, nevis lauku rajoni, vai sastrīdoties ar cilvēku, kurš runā citā valodā, tu vari saprast, ka tā nav valoda, kuru tu vēlies mācīties.

8. Ap 20 gadiem tu daudz drošāk vari teikt JĀ dažādām avantūrām un piedzīvojumiem, piemēram, ja kāds tev piedāvā izlēkt ar gumiju, tev ir jāsaka jā, jo tā var būt tava vienīgā iespēja to tiešām paveikt.

9. Šajā vecumā tu arī droši vari strādāt dažādus gadījuma darbus, lai nopelnītu naudu savam nākamajam ceļojumam, jo neviens vēl tev neteiks, ka šis darbs ir par prastu vai tas ir pārāk zema līmeņa.

10. 20 gados tu vari arī atļauties pieņemt “izlases dzirdamības” attieksmi, kas nozīmē, ka tu vari reaģēt tikai uz to, kas tev patīk, bet, ja kāds pasaka kaut ko, ko tu nevēlies dzirdēt, tu droši vari viņā neklausīties, jo tev tas vienkārši nav jādara.

11. Divdesmit gados tu noteikti vēl joprojām masā savu studiju maksu vai kādu citu maksu, jo tu esi tikko pabeidzis augstskolu, tātad tu vari droši pieņemt darbu vai avantūru, kurai ir potenciāls pacelt tevi nākamajā līmenī un ātri kāpt pa karjeras kāpnēm, Bet, ja tas neizdodas, tev nav arī iespēja krist nekur zemāk, jo šis tik un tā ir tikai viens no taviem 1. darbiem.

12. Divdesmit gadi ir arī laiks, kad tev iespējams šī ir pēdējā iespēja izdarīt kaut ko tik traku, par ko vēlāk varēsi stāstīt saviem mazbērniem, vai uzrakstīt par to grāmatu. Un, ja šo stāstu nevar stāstīt maziem bērniem, tavi draugi noteikti būs ieinteresēti.

13. Liela daļa cilvēku visu mūžu dzīvo uz kredītiem vai parādos, tādēļ kāpēc gan nedaudz nepalielināt šo parādu un neaizņemties vēl nedaudz, lai realizētu savas trakās ceļojumu ieceres? Un tu varēsi sākt atmaksāt šos parādus, kad būsi sācis strādāt “īstu” darbu, bet tev arī būs lieliski stāsti, ko pastāstīt.

14. Divdesmitgadienkiem ir arī daudz vieglāk adaptēties dažādām pārmaiņām, jo tavas smadzenes vēl tikai pilnveidojas. Tāpēc tu droši vari doties uz valsti, kuras kultūra ir pilnīgi pretēja visam, ko tu zini un pazīsti, un tur dzīvot, lai iepazītu nepazīstamo.

15. Laikā, kas gadu skaita pirmais skaitlis ir 2, arī tavs metabolisms vēl darbojas ļoti efektīvi, tādēļ tu droši vari izbaudīt itāļu picu vai japāņu suši cik vien tīk, jo tavs svars neaugs tik strauji, kā tas būtu, ja tu būtu vecāks.

16. Savu ceļojumu laikā tu vari sastapt daudz un dažādus cilvēkus, kuri tev vēlāk dzīvē var palīdzēt dažādās grūtībās vai vienkārši dod padomu. Un bieži vien tieši ceļojumu laikā izveidotās draudzības ir tās stiprākās.

17. Arī tavi pozitīvisma līmeņi 20 gados ir diezgan augsti, tādēļ, ja notiek kaut kas neparedzēts, vai tu attopies vietā, kur ir daudz negatīvisma, tas tevi neatturēs turpināt ceļot un baudīt visu, ko pasaule tev var piedāvāt.

18. Līdzīgi arī bailes tev ir daudz mazākas divdesmit gados, kā tās būs vēlāk dzīvē, kad tev būs daudz vairāk, ko zaudēt, tādēļ tu daudz drošāk vari doties un dažādām vietām, kuras, iesējams, citi tūristi un ceļotāji baidās apmeklēt.

19. Ap 20 gadiem, kad tu tikko nesen esi pabeidzis skolu, tev svaigi atmiņā ir spāņu, vācu vai, piemēram, franču valodu, kuru tu esi mācījies vairākus gadus, tādēļ izmanto šīs zinības un dodies uz valsti, kurā runā šajā valodā. Tā būs iespēja tev ne tikai nostiprināt savas valodas zināšanas, bet arī pilnīgāk izbaudīt valsts kultūru.

20. Un visbeidzot šajā vecumā ceļošanai ideālais pamatojums var būt tas, ka tev vajag laiku, lai “atrastu sevi” vai saprastu, ko tu patiesībā vēlies, un tavi vecāki, radi vai draugi nebūs vairs tik skeptiski, kad tu vēlies pazust uz 6 mēnešiem, ceļojot apkārt pasaulei tikai ar savu mugursomu un pleciem.

 

Comments are closed.