Vasara ir īstais laiks, lai dotos uz pludmali un atpūstos un izklaidētos, baudot saules starus un jūras šalkoņu. Taču bieži, pludmalē guļot un sauļojoties var kļūt garlaicīgi, tādēļ paņemot līdzi uz pludmali e- grāmatu lasītāju vai planšetdatoru, tev būs iespēja vairs negarlaikoties, bet lietderīgi pavadīt laiku, lasot savas mīļākās grāmatas vai atklājot jaunus favorītus.

E-grāmatu lasītāji un planšetdatori ir lielisks alternatīvais variants parastajām grāmatām, jo šīs ierīces ne tikai ir daudz vieglākas par grāmatā, bet tās arī aizņem ievērojami mazāk vietas tavā pludmales somā, kā arī uz viena planšetdatora vai e-grāmatu lasītāja var lasīt daudz grāmatas, ļaujot tev izvēlēties no vairākām grāmatām, vai nomainīt grāmatu, ja līdz šim lasītā apnīk, ko daudz grūtāk ir izdarīt ar parastajām grāmatām, jo tad līdzi ir jānēsā vairāk nekā viena grāmata, kas ir papildus svars.

Pluss e-grāmatu lasītājiem ir arī tas, ka to ekrāns neatstaro  gaismu, kas ļaus tev vienkārši lasīt saulē, tāpat kā tu to darītu, ja tu lasītu īstu grāmatu. Planšetdatoru īpašniekiem nav tik ļoti paveicies, jo planšetdatoru ekrāni, tāpat kā portatīvo datoru ekrāni, atstaro gaismu, kas nozīmē, kad tev noteikti būs jāatrod ēnaina vieta, kur lasīt no planšetdatoriem.

Taču planšetdatoriem ir nedaudz cita priekšrocība, tie ļauj saviem lietotājiem ne tikai lasīt grāmatas, bet arī sērfot internetā un darīt dažādas citas lietas, ko atkal nevar darīt uz e-lasītājiem, tādēļ katram pašam ir jāizlemj kura no šīm priekšrocībām tev ir svarīgāka – gaismas neatstarošana vai piekļuve internetam.

Runājot par ergonomiku un vienkārši ērtāku lasīšanu. Šajā gadījumā nedaudz ērtāks būs e-lasītājs, jo tas ir mazāks un no tā ir daudz vieglāk lasīt, pateicoties speciāli lasīšanai piemērotam ekrānam. Planšetdatori ir nedaudz lielāki un to ekrāns atstaro gaismu, tādēļ tas var vairāk nogurdināt lasītāja acis.

Abus gan planšetdatoru, gan e-lasītāju var lasīt dažādās pozās un ķermeņa pozīcijas – sēžot, stāvot vai guļot. Daži no personīgi ērtākajiem veidiem, kā lasīt grāmatas vienalga vai īstas, vai e-formātā, ir vai nu sēžot un atstutējot e-lasītāju, planšetdatoru vai grāmatu uz ceļiem, vai arī guļot uz muguras un sāniem un novietojot ierīci, no kuras jūs lasīsiet, uz zemes.

Bet, ja jūs uztrauc tas, ka jūsu e-lasītājs vai planšetdators varētu tikt bojāti pludmalē – tajā varētu saiet smiltis vai tas varētu nejauši izmirkt ūdenī, ir pieejami dažādi ietvari gan e-lasītājiem, gan planšetdatoriem un pat telefoniem, kas ļauj aizsargāt tavas ierīces pret mitrumu un smiltīm. Taču, ja tu nevēlies tērēt tik daudz naudas, tu vari vienkārši iegādāties piemērota izmēra un caurspīdīgus aizspiežamos plastmasas maisiņus un ievietot katru savu ierīci tajā. Tā tu ātri un vienkārši pasargāsi savas ierīces gan no mitruma, gan smiltīm vai jeb kā cita, kas ar tām var notikt, lietojot tās pludmalē.

Vienalga vai tu izlem lasīt no sava planšetdatora, e- grāmatu lasītāja vai parastās grāmatas, lasīšana ir lielisks veids kā bagātināts savu dienu pludmalē, un pavadīt to gan atpūšoties, gan uzzinot jaunas lietas.

Comments are closed.