don't stop traveling

Ikviens ir pieredzējis no momentu dzīvē, kad šķiet, ka esi ieslīdzis rutīnā un nevari no tās tikt ārā. Ik dienas tu dodies no mājām uz darbu vai skolu un atpakaļ, un šī rutīnā neļauj tev redzēt jaunas vietas vai satikt jaunus cilvēkus, kā rezultātā tev var pazemināties ne tikai darba vai mācību efektivitāte un kvalitāte, bet arī tava kreativitāte un produktivitāte var ievērojami samazināties. Vai zināji, ka jaunu vietu apskate un ceļošana, kaut vai uz blakus esošo pilsētu, var sniegt tik nepieciešamo izeju no rutīnas un atkal padarīt tavu darbu produktīvāku?

Tā tiešām ir un to arī atbalsta daudz un dažādi veiktie pētījumi. Cilvēka smadzenēm piemīt īpašība, kuru sauc par neiroplasticitāti. Šī īpašība nosaka to, kā tavas smadzenes darbojas. Šo darbību spēcīgi ietekmē kā tava uzvedība un izturēšanās, tā arī apkārtējā vide. Tātad, ja tava vide un izturēšanās nemainās – tu esi ieslīdzis rutīnā – šī smadzeņu darbība arī nemainās. Bet tajā brīdī, kad tu izmaini savas darbības, izturēšanos un apkārtni, mainās arī tava smadzeņu darbība, tai ir jāpielāgojas šai jaunajai struktūrai. Tas nozīmē, ka tavas smadzenes sāk domāt pavisam citādā, apstrādā informāciju citādāk, līdz ar to tu arī apkārtējās lietas redzi pavisam citādāk, kā rezultātā tu iegūsti citu perspektīvu, kas praktiski vienmēr motivē cilvēku, un sniedz tam jaunu enerģijas lādiņu, lai turpinātu savu darbību un sasniegtu savus mērķus.

Un tā kā ceļošana sniedz iespēju apciemot jaunas vietas, redzēt jaunas lietas un satikt jaunus cilvēkus jeb izmainīt savu apkārtni un izturēšanos, tad tas viss var ļaut tev paskatīties uz savu ikdienu no pavisam cita skatpunkta, ļaujot, iespējams, tev redzēt lietas, kuras iepriekš tu nepamanīji, kā arī atbrīvojot tavu radošumu.

Bet cik tālai vajadzētu būt šai ceļošanai, lai iegūtu no tās vēlamo efektu?

Tā var būt tik neliela kā došanās uz blakus pilsētu vai citu pilsētas daļu, ja tu dzīvo visai lielā pilsētā, jo daudziem došanās uz citu valsti var šķist par traku vai vienkārši par dārgu. Pats galvenais ir vides maiņa, jo līdz ar to izmainīsies tavas darbības un tātad arī tava smadzeņu darbība. Tu pat vari vienu dienu vienkārši pastrādāt nevis ofisā, bet palūgt, vai tu nevari strādāt no mājām. Tad tev ir brīvība doties uz tuvējo kafejnīcu, pludmali vai jebkuru citu vietu, kas tev nodrošinās apkārtnes maiņu. Pat šāda izmaiņa sniegs to pašu efektu, un tajā pašā laikā tu varēsi arī paveikt savus ikdienas pienākumus.

Ja tomēr tu vēlies lielākas pārmaiņas, vai jau sen kāro atvaļinājumu, tu vari doties uz kādu tuvāku vai tālāku valsti. Tas ļaus ne tikai tev izmainīt apkārtni, bet dos tev iespēju redzēt jaunu kultūru, jaunus skatus, dzirdēt jaunu valodu un pielāgoties pavisam svešas valsts iedzīvotāju rutīnai. Šādas radikālas pārmaiņas var sniegt ne tikai lielāku efektu, bet arī atstāt uz smadzenēm lielāku iespaidu, kā rezultātā paies ilgāks laiks, līdz tu atkal sāksi justies nemotivēts vai atkal ieslīgsi rutīnā. Un, ja ir iespējams, tu pat vari vienkārši izmainīt laika joslu, kurā tu dzīvo. Šāda izmaiņa laikā piespiedīs tavu ķermeni adaptēties jaunajam laikam un tavam prātam domāt citādāk, kā rezultātā tu atkal vari iegūt pavisam citu skatu uz dzīvi.

Vienalga vai tev iespēja ceļot ilglaicīgi un pa daudzām valstīm, vai tikai kaut uz dienu strādāt no tuvējās bibliotēkas vai kafejnīcas nevis biroja, noteikti to izmanto, jo tas ne tikai padarīs tavu darbu produktīvāku, bet tev pašam dos pavisam citu skatpunktu uz darbu un dzīvi vispār.

Comments are closed.