Nu jau 2015. gada Janvāris ir pusē, un visi ir uzsākuši jauno gadu ar spraigu darbību, lai varētu tā kārtīgi nostrādāt gada sākumu, un tad vasarā tā kārtīgi atpūsties. Bet gada sākums ir arī laiks, kad vajadzētu padomāt par šo vasaras ceļojumu mazliet nopietnāk, jo pus gads ir pietiekoši lai sakrātu naudu savam sapņu ceļojumam, bet tas nozīmē, ka tagad ir pēdējais laiks, lai to darītu. Tieši tāpēc šodien gribu jūs virzīt uz šo jautājumu un censties pārliecināt, ka vasaras ceļojums ir jāplāno tieši nevis mēnesi pirms atvaļinājuma bet gan jau krietni iepriekš, lai varētu tam tā kārtīgi sagatavoties un sakrāt naudu.

Iekrāšana vai kredīts

Skarbā realitāte ir tāda, ka liela daļa cilvēku vasarās ceļojumus nereti finansē ar kredītiem, jo tikai tā var atrast naudu lai spētu tā kārtīgi atpūsties, bet tā tam nevajadzētu būt, un patiesībā naudu jau iepriekš būtu jāiekrāj. Naudas iekrāšana un tai sekojošā ietaupīšana visus tos mēnešus pirms ceļojuma nav vienkārša, bet toties liels būs avs gandarījums kad beidzot būs viss iekrāts un varēti atpūsties bez aizņemšanās. Kādreiz mūsu vecāki un vecvecāki visi iekrāja naudu lielākiem pirkumiem, bet laika gaitā, kad kredīti kļuva pieejamāki tad cilvēki ir aizmirsuši, kā tas darām. Bet tas ir iespējams.

Cik nauda būs nepieciešams?

Vasaras atpūtas plānošana sākas ar to, ka ir jāizplāno pilnīgi viss, kas būs saistīts ar ceļojumu sākot no tā, kur tu dosies, līdz tam cik ilgi tur paliksi un cik tas varētu izmaksāt. Ja tu domā apceļot tikai Latviju vai tepat Baltijas valstis, tad vairāk par pāris simtiem Eiro tev nevajadzēs, bet ja vēlies doties tālākā ceļojumā, tad noteikti, ka vajadzēs lielākus iekrājumus, bet diezin vai dažu mēnešu laikā tev izdosies sakrāt pietiekoši daudz. Tev vajadzētu izdomāt, vai ceļojumā dosies tikai tu, vai ar savu ģimeni, bet varbūt ar draugiem, un pēc šiem lēmumiem tad arī kļūs skaidrāks, cik daudz naudas tev vajadzēs.

Kas vēl būs vajadzīgs?

Bet bez naudas ir vēl daudz un dažādas lietas, kas arī ir vajadzīgas, un tās ir dažādas pirmās nepieciešamības preces, koferi, mašīnas apkope, draugu sazvanīšana un citu cilvēku apzināšana, kas zinās, kur tu dodies, lai tiem nebūtu pārsteigums. Ir jāpadomā arī par dažādām lietām, kas jāņem līdzi, kā arī mājvietas rezervēšanai vai telts iegādei, un būtībā ir jāizplāno viss, kas saistīts ar šo ceļojumu!

Comments are closed.