Viesu nams ir vieta, kuru cilvēki var noīrēt dažādiem pasākumiem vai arī vienkārši tas var kalpot kā naktsmītne tūristiem. Ļoti daudz viesu māju apmeklētāji parasti sagaida labvēlīgus apstākļus, aktivitāšu iespējas un skaistu apkārtni. Lai gan ne visi viesu māju saimnieki var nodrošināt atpūtu pie skaista ezera ar spēļu laukumu bērniem un izklaides iespējām vecākiem, vienmēr ir iespējams padomāt par jaunas viesu mājas labāko iespējamo lokāciju un apkārtnes labiekārtošanu.

Lielākā daļa no viesu mājām tiek būvētas uz zemes, kas jau pieder esošajiem saimniekiem. Šie viesu nami parasti atrodas netālu no saimnieku mājām un tie nereti ir visai mazi platības ziņā (protams ir arī izņēmumi, jo viesu namu skaits ir pietiekoši liels). Lielākās viesu mājas tiek būvētas ļoti skaistās vietās pie kādiem dabas objektiem vai atpūtas kompleksiem, piemēram, jūras, ezera vai kāda cita tūrisma galapunkta. Neatkarīgi no tā, vai viesu māja tiek celta vai tā jau ir bijusi kādreiz izmantota ēka, ir jāparūpējas par tās apkārtni. Visticamāk, ka klienti nevēlēsies īrēt viesu māju, kuras pagalms ir nekopts un par vizuālo noformējumu padomājis nav neviens. Lielākoties pagalmos ir glīts mauriņš, bruģēti vai kā savādāk izkopti celiņi un dažādi priekšmeti, kas uzlabo kopējo dizainu. Nereti tās ir koka figūras, puķu dobes un citi ainavas elementi. Tā kā daudzas viesu mājas piedāvā pirts pakalpojumus, to tuvumā bieži ir kāds ezers vai dīķis, kurā var izpeldēties pēc pirts priekiem. Labākajā gadījumā pie ūdenstilpnes ir laipa, no kuras iespējams ielekt ūdenī un attīrīta krastmala, lai peldētāji varētu droši izkļūt ārā. Lai gan apkārtējā vide ārpus viesu nama teritorijas nav saimnieka ziņā, ļoti svarīgi, lai arī tai būtu estēstisks izskats un tas nesagādātu vilšanos viesu nama apmeklētājiem – tāpēc viesu nama būvniecības vieta ir ļoti svarīga.

Var secināt, ka viesu nama būvniecības vietu atrast un izvēlēties nav pats vieglākais uzdevums. Tai jābūt labiekārtotai videi ar skaistu apkārtni. Šī vietas izvēle ļoti lielā mērā ir atkarīga no saimnieka, jo viņam ir jāizvēlas, kur atradīsies zeme uz kuras tiks celts jaunais viesu nams.

Comments are closed.